,

Antinevralgic P x 20 cpr.

Disponibilitate:

În stoc


13,90 lei

În stoc

Vezi produse cu același producator:

ZENTIVA

Antinevralgic P, prin combinatia celor 3 substante active: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic si Cafeina, actioneaza eficient impotriva durerilor precum: durerea de cap, nevralgia, durerile dentare, durerile musculare si articulare.

Beneficii:

  • Putere tripla impotriva durerii.
  • Reduce durerea prin efectul analgezic al Paracetamolului si Acidului Acetilsalicilic.
  • Cafeina are un efect complementar si creste efectul analgezic.
  • Impreuna, cele 3 substante active au un efect analgezic crescut pentru a înlatura rapid durerea de cap.

Ingrediente: Fiecare comprimat contine Acid Acetilsalicilic 250mg, Paracetamol 150mg si Cafeina Anhidra 20mg.

Mod de utilizare:

  • Pentru adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani: Doza uzuala este de 1-2 comprimate de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 7 comprimate pe zi. Nu luati comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.
  • Pentru copii si adolescenti cu varsta sub 16 ani: Este contraindicata administrarea Antinevralgic P la aceasta grupa de varsta.
  • Pentru varstnici (cu varsta peste 65 de ani): Doza uzuala este de 1-2 comprimate, administrata de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 5 comprimate pe zi.
  • La pacientii cu hipersensibilitate gastrica se recomanda administrarea Antinevralgic P impreuna cu alimente.
  • Daca suferiti de ulcer gastric sau intestinal sau aveti probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresati-va medicului pentru recomandari. Poate fi necesara modificarea intervalului dintre doze (8 ore in caz de insuficienta renala) sau durata tratamentului.

Forma de prezentare: Cutie cu 20 comprimate

SKU: 76319 Categorii: , Etichetă:
Tip Produs

Durere si inflamatii

Bazat pe 0 recenzii

0.0 Notă generală
0
0
0
0
0

Fii primul care adaugi o recenzie la „Antinevralgic P x 20 cpr.”

Nu există încă recenzii.

Ministerul Sănătății

SC GEONET SRL | Sediu social: Calea Moldovei nr. 197, Bacau| CUI: RO 13884170 | Reg. com.: J04/305/2001 | Obiect de activitate: Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate;
Punct lucru vânzări online (https://universs.ro/) | Adresa: Farmacia Sf Spiridon, Str. Republicii, nr. 76, mun. Bacau, jud. Bacau | Autorizație de funcționare punct de lucru vânzări online: 243/23.11.2021

2024 Toate drepturile rezervate – Universs.ro